Biuro prasowe

Gimnazjaliści z Wiśniewa odebrali nagrodę główną w finale konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”!

Kategoria : 
    Podziel się na:
Kategoria :
    Podziel się na: 

Grupa Zdrowo żyjemy i edukuJEMY z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie, jako jedna z 5 szkół z całej Polski, zdobyła nagrodę główną w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Z prawie 300 nadesłanych prac to właśnie szkoła z województwa mazowieckiego wyróżniła się na tle innych zgłoszeń i gościła w swych murach zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

13 czerwca do wiśniewskiego Zespołu Oświatowego zawitał zespół programu „Żyj smacznie i zdrowo”, który podczas uroczystej gali wręczył zwycięskiej grupie i jej opiekunce nagrodę główną – kącik wypoczynkowy. W skład zestawu wchodzą wygodne pufy, miękkie dywany, stoliki, kolorowe poduszki, a także gry planszowe i profesjonalny stół do piłkarzyków. Ponadto, opiekunka projektu – Pani Magdalena Jurzyk – z rąk przedstawiciela marki WINIARY przyjęła nowoczesny laptop dla klasy oraz pamiątkowy dyplom. Uczniowie otrzymali również koszulki zaprojektowane przez popularnego youtubera – Sheo, który przekazał je osobiście członkom zespołu Zdrowo żyjemy i edukuJEMY.

Praca konkursowa polegała na zorganizowaniu wydarzenia społecznego, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywanie posiłków i niemarnowanie jedzenia. Uczniowie z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Swoje działania rozpoczęli już w okresie zimowym, kiedy to na jednym z portali społecznościowych stworzyli profil Zdrowo żyjemy i edukuJEMY, stawiając sobie za cel propagowanie zasad prawidłowej diety wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Na swoim profilu publikowali apetyczne video przepisy, które miały zachęcić kolegów i koleżanki do podejmowania samodzielnych prób przygotowania posiłków. Szkołę odwiedziła również przedstawicielka Banków Żywności, która opowiedziała o celach organizacji, a także o pomocy jakiej ta organizacja udziela mieszkańcom Wiśniewa i okolic. Duże zainteresowanie wzbudziła akcja Nic się nie zmarnuje, czyli sałatkowy zawrót głowy, która miała przybliżyć smakowite i niecodzienne sposoby na wykorzystanie resztek jedzenia. W ramach wydarzenia społecznego zespół Zdrowo żyjemy i edukuJEMY odwiedził Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, by pokazać przebywającym tam chłopcom zasady savoir vivre.

Te i inne mniejsze akcje zorganizowane przez grupę z Zespołu Oświatowego w Wiśniewie zostały przedstawione w formie dynamicznego filmu, który szerszej publiczności został zaprezentowany podczas finału programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” 13 czerwca.

W uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” w Wiśniewie wzięło udział prawie 200 osób – przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, rodzice i przedstawiciele władz i społeczności lokalnej. Chętni mogli wykazać się wiedzą kulinarną, biorąc udział w quizie prowadzonym przez Sheo. 10 najlepszych i najszybszych osób otrzymało koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo oraz dwuwarstwowy koktajl owocowy – przygotowany na żywo przez gwiazdę youtuba. Zwieńczeniem uroczystości był emocjonująca rozgrywka w piłkarzyki między zwyciężczynią quizu a Sheo, która wzbudziła dużo emocji i radości. Chętni mogli zgłosić się po autograf ambasadora programu „Żyj smacznie i zdrowo” oraz razem ze specjalistą ds. żywienia marki WINIARY, panią Katarzyną Zadką, sprawdzić, czy piją wystarczającą ilość płynów dzięki specjalnej aplikacji na tablecie.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w sześciu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią strategii firmy Nestlé, w ramach której firma zobowiązuje się produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie Konsumentów.

Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Załączniki

Poznaj nasze propozycje pełne pomysłów, inspiracji, a jednocześnie tradycyjnego smaku: