Biuro prasowe

Gimnazjaliści ze Słupska po raz kolejny najlepsi w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”!

Kategoria : 
    Podziel się na:
Kategoria :
    Podziel się na: 

Klasa II b z Gimnazjum nr 5 w Słupsku, jako jedna z 5 szkół z całej Polski, zdobyła główną nagrodę w programie edukacyjnym „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY. Z prawie 300 nadesłanych prac to właśnie szkoła z województwa pomorskiego wyróżniła się na tle innych zgłoszeń i po raz kolejny gościła w swych murach zespół programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

14 czerwca do słupskiego Gimnazjum nr 5 zawitał zespół programu „Żyj smacznie i zdrowo”, który podczas uroczystej gali wręczył zwycięskiej grupie i jej opiekunce nagrodę główną – kącik wypoczynkowy. W skład zestawu wchodzą wygodne pufy, miękkie dywany, stoliki, kolorowe poduszki, a także gry planszowe i profesjonalny stół do piłkarzyków. Ponadto, opiekunka projektu – Pani Wioletta Kowalewska – z rąk przedstawiciela marki WINIARY przyjęła nowoczesny laptop dla klasy oraz pamiątkowy dyplom. Uczniowie otrzymali również koszulki zaprojektowane przez popularnego youtubera – Sheo, który przekazał  je osobiście uczniom klasy II b.

Praca konkursowa polegała na zorganizowaniu wydarzenia społecznego, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywanie posiłków i niemarnowanie jedzenia. W ramach programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo” uczniowie z Gimnazjum nr 5 w Słupsku wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Zwycięska klasa wraz ze swoją nauczycielką zorganizowała prawdopodobnie jedno z większych wydarzeń społecznych w Słupsku. Do akcji zostali zaangażowani wszyscy uczniowie  gimnazjum, którzy mieli za zadanie przygotować zdrową przekąskę z przepisu „Żyj smacznie i zdrowo”. Prezentacja zdrowych smakołyków odbyła się w Pierwszy Dzień Wiosny na jednej ze słupskich ulic. Zwycięska klasa, wspierana przez rodziców i nauczycieli, ustawiła 70-metrowy stół, złożony z blisko 144 szkolnych ławek. Ulica zmieniła swój charakter i przeobraziła się w salon degustacyjny ze zdrową żywnością. Cała akcja poprzedzona była iście wiosennym korowodem z kolorowymi banerami, plakatami, makietami owoców i warzyw. Uczniowie rozdawali przechodniom również ulotki z przepisami, by każdy mógł spróbować swoich sił w kuchni. W happeningu wzięli udział również mieszkańcy, którzy tłumnie zjawili się na słupskiej ulicy, by skosztować zdrowych i smacznych przekąsek. W tłumie pojawił się także prezydent Słupska – Robert Biedroń, który entuzjastycznie przyklasnął tej niestandardowej akcji.

Te i inne mniejsze akcje zorganizowane przez klasę IIb z Gimnazjum nr 5 w Słupsku Wiśniewie zostały przedstawione w formie dynamicznego filmu, który szerszej publiczności został zaprezentowany podczas finału programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” 14 czerwca. W uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo” w Słupsku wzięło udział prawie 250 osób – przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, przedstawiciele władz i społeczności lokalnej. Sala pękała w szwach, a zgromadzeni goście z zainteresowaniem śledzili kolejne punkty bogatego programu, którym towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego.  Chętni gimnazjaliści mogli wykazać się wiedzą kulinarną, biorąc udział w quizie prowadzonym przez Sheo. 10 najlepszych i najszybszych osób otrzymało koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo oraz dwuwarstwowy koktajl owocowy – przygotowany na żywo przez gwiazdę youtuba. Zwieńczeniem uroczystości był emocjonująca rozgrywka w piłkarzyki między zwyciężczynią quizu a Sheo, która wzbudziła dużo emocji i radości. Chętni mogli zgłosić się po autograf ambasadora programu „Żyj smacznie i zdrowo” oraz razem ze specjalistką ds. żywienia marki WINIARY, panią Katarzyną Zadką, sprawdzić, czy piją wystarczającą ilość płynów dzięki specjalnej aplikacji na tablecie.

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w sześciu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

Program marki WINIARY jest częścią strategii firmy Nestlé, w ramach której firma zobowiązuje się produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu i dbałości o zdrowie Konsumentów.

Patroni honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Załączniki

Poznaj nasze propozycje pełne pomysłów, inspiracji, a jednocześnie tradycyjnego smaku: