Biuro prasowe

Drugi cykl konkursu dla szkół „SIŁA UMYSŁU” zakończony!

Kategoria : 
    Podziel się na:
Kategoria :
    Podziel się na: 

8 edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” dobiega półmetka. 30 marca zakończył się drugi z cyklu konkursów pt. „Smaczny i zdrowy posiłek”. Zadaniem uczniów było przygotowanie Autorskiej Karty Dania jak najlepiej odpowiadającej wydarzeniu KLASÓWKA. Konkurs wzorowany jest na grze edukacyjnej YEDZO, będącej w tym roku integralną częścią Programu. Aby wziąć w nim udział nauczyciele mieli za zadanie przeprowadzić lekcję pt. „Siła umysłu” na podstawie scenariusza znajdującego się w materiałach dydaktycznych oraz wspólnie z uczniami zaproponować danie, które zapewni odpowiednią dawkę wartości odżywczych wpływających na pracę mózgu, koncentrację i pamięć. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele poradzili sobie fenomenalnie. Spośród zgłoszonych około 150 prac jury musiało wybrać 4 najlepsze, w tym jedną zwycięską. Jako nagrodę najlepsza szkoła otrzyma bon zakupowy na sprzęt sportowy o wartości 5000zł! Najwięcej zgłoszeń pochodziło z województwa śląskiego, ale również Mazowsze oraz województwa pomorskie i małopolskie zaimponowały kreatywnością uczniów.

Edukacja żywieniowa jest najważniejsza!

Prace konkursowe oceniała między innymi dietetyk, ekspert programu „Żyj smacznie i zdrowo” Katarzyna Zadka, dla której najważniejsze było wykorzystanie wiedzy przekazanej przez nauczyciela podczas lekcji opartej o scenariusz „Siła umysłu”. – Stworzenie autorskiej Karty Dania z propozycją potrawy dla ucznia przygotowującego się do klasówki to sposób na zapamiętanie informacji o produktach i składnikach, które mogą wspomóc pamięć i koncentrację w trakcie ważnego sprawdzianu. Oceniając pracę zwracam oczywiście uwagę na estetykę czy oryginalność wymyślonego przez uczniów dania, ale przede wszystkim na to jak bardzo jest zgodne z wiedzą z zakresu zdrowego żywienia i na ile pomoże wzmocnić prawidłowe nawyki jedzenia. – mówi dietetyk. Dzięki programowi „Żyj smacznie i zdrowo” rocznie ponad 100 000 uczniów otrzymuje wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz zasad prowadzenia aktywnego trybu życia. Merytoryczne materiały edukacyjne mają za zadanie wspierać nauczycieli i rodziców w przekazywaniu zdrowych treści i utrwalaniu prawidłowych nawyków żywieniowych, przyczyniając się w przyszłości do zmniejszania problemu nadwagi, otyłości i chorób cywilizacyjnych.. – Na młodzież czyha wiele pokus żywieniowych zmniejszających z roku na rok ich aktywność i sprawność. To dlatego staramy się przekazywać im wiedzę o odżywianiu w sposób przystępny i atrakcyjny, wykorzystując m.in. gry edukacyjne.– mówi Katarzyna Zadka.  

Czekamy na kolejne prace – czas na konkurs „PRZEKĄSKI Z GŁOWĄ” oraz „YEDZO Go!”

Kolejny konkurs z cyklu rozpoczął się 1 kwietnia. Tym razem nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych muszą zmierzyć się z zadaniem wymyślenia dania, które sprawdzi się jako smaczna, ale także wartościowa przekąska na wszelkich spotkaniach towarzyskich. Aby wziąć udział w konkursie należy zrealizować lekcję na podstawie scenariusza „Przekąski z głową” znajdującego się w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli. Autorskie Karty Dania odpowiadające na wydarzenia „IMPREZA” nauczyciele mogą zgłaszać na stronie Programu do 14 maja 2018 r. Tym razem liczymy na zaskakujące połączenia smakowe, które będą smacznymi alternatywami dla typowych przekąsek spożywanych przez dzieci.  

Wszystkie szkoły, które wezmą udział w co najmniej jednej edycji konkursu „Smaczny i zdrowy posiłek”, będą mogły również rywalizować w głównym konkursie tegorocznej edycji pt. „YEDZO Go!”. Głównym zadaniem jest przygotowanie i udokumentowanie przez uczniów i ich opiekuna wydarzenia społecznego na temat związany z Programem „Żyj smacznie i zdrowo”. Każda z pięciu zwycięskich szkół otrzyma bony podarunkowe o wartości 15 000 zł na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon, laptop o wartości 2500 zł brutto oraz komplet koszulek i worków. Dodatkową nagrodą dla zwycięskich drużyn będzie wizyta w szkole Sheo  - ambasadora programu „Żyj smacznie i zdrowo”!

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału zachęcamy do zdrowej i kreatywnej rywalizacji. Powodzenia!

Wszystkie nagrodzone prace w konkursie „SIŁA UMYSŁU”NAGRODA GŁÓWNA

Bon podarunkowy o wartości 5000 zł oraz zestaw koszulek i worków otrzymuje:

Klasa z Publicznej Szkoły im. KEN w Szyszkowie

 

Wyróżnione prace

Zestaw koszulek i worków otrzymują:

 

Klasa z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu

Klasa ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie                                        

Klasa z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Strzelcach Małych

WINIARY to marka, która od 70 lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić domowy posiłek. Na stronie www.winiary.pl nowoczesne panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011 oraz 2012 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

Kontakt

Senior Account Executive
Adela Parchimowicz
Napisz do mnie

Załączniki

Poznaj nasze propozycje pełne pomysłów, inspiracji, a jednocześnie tradycyjnego smaku: