Biuro prasowe

Ostatnia szansa na wspaniałe nagrody dla szkoły! Zdrowa rywalizacja na finiszu!

Kategoria : 
    Podziel się na:
Kategoria :
    Podziel się na: 

Jeszcze tylko do 14 maja przyjmujemy zgłoszenia konkursowych prac do trzeciego konkursu z cyklu „Smaczny i zdrowy posiłek”, który tym razem dotyczy tematu zdrowych przekąsek. To jednocześnie ostatnie tygodnie na zgłoszenia w głównym konkursie 8. Edycji Programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, w którym do zdobycia są bony o wartości 15 000 zł na sprzęt sportowy oraz wyjątkowe show z udziałem youtubera Sheo!

Nauczyciele i uczniowie, którzy zgłosili się do 8. Edycji programu „Żyj smacznie i zdrowo”  już po raz trzeci mają możliwość uczestnictwa w konkursie na najlepsze danie. Tym razem zadaniem klasy jest projekt wzorowanej na edukacyjnej grze karcianej YEDZO Karty Dania, która najlepiej posłuży jako zdrowa imprezowa przekąska. Do tej pory w dwóch edycjach konkursu otrzymaliśmy ponad 200 prac! W każdym konkursie z cyklu szkoły mogą wygrać bon na sprzęt sportowy o wartości 5000 zł oraz zestaw gadżetów. Trzeci, ostatni etap potrwa do 14 maja 2018.

Zdrowe przekąski na imprezę? To smaczne i proste!

Aby prawidłowo wypełnić zadanie konkursowe na Autorską Kartę Dania należy przyjrzeć się dokładnie karcianej grze Yedzo, która w tym roku jest częścią zestawów edukacyjnych. W konkursie „Przekąski z głową” inspiracją ma być wydarzenie „IMPREZA” oraz specjalnie przygotowany scenariusz lekcji w materiałach dydaktycznych. Posiłkując się wiedzą zdobytą na lekcji, piramidą żywieniową oraz kartami dań w grze karcianej, uczniowie mają za zadanie stworzyć własne danie, które z powodzeniem będzie królować na stołach podczas towarzyskich spotkań z przyjaciółmi. Przy przygotowaniu imprezowego menu zazwyczaj wpadamy w pułapkę. Na stole królują słone i słodkie przekąski, a rzadko owoce i warzywa - mówi Katarzyna Zadka dietetyk, ekspert programu „Żyj smacznie i zdrowo”. – Hasło „Przekąski z głową” to nie tylko motyw przewodni konkursu na „Smaczny i zdrowy posiłek”, ale także wskazówka i klucz do sukcesu udanej zabawy. Do pochrupania wciąż możemy podać chipsy, ale z warzyw, owoców lub strączków. A może warto podać hummus ze słupkami warzywnymi do maczania? Takich prostych i smacznych zamienników imprezowych przekąsek jest o wiele więcej, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia i chęci! – dodaje Katarzyna Zadka. Autorską Kartę Dania nauczyciele mogą zgłaszać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl w zakładce Strefa Nauczyciela jeszcze do 14.05. 

Bon na 15 000 zł i wizyta Sheo czeka na najlepszą szkołę!

Od pierwszych dni programu „Żyj smacznie i zdrowo” trwa również konkurs główny zatytułowany „Yedzo Go”. Polega on na zorganizowaniu szkolnego wydarzenia nawiązującego tematyką do założeń programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, a także gry edukacyjnej YEDZO. Im większe zaangażowanie uczniów i lokalnej społeczności, ciekawsze aktywności i przekonująca relacja z wydarzenia, tym szanse na zwycięstwo większe. Na wyłonionych przez jury zwycięzców, 5 najlepszych szkół, czekają fantastyczne nagrody, wśród których znajduje się bon na 15 000 zł do wykorzystania na sprzęt sportowy dla całej szkoły. Do szkół, które zwyciężą w konkursie głównym przyjedzie z wizytą ambasador programu, Sheo, który urozmaici swoją obecnością YEDZO Show. Podczas wydarzenia wręczone zostaną nagrody, a uczniowie będą mogli cieszyć się z zapewnionych przez organizatorów licznych atrakcji, których szczegóły to wciąż tajemnica. 

Darmowe zestawy edukacyjne wciąż dostępne dla nauczycieli!

Tegoroczna edycja programu „Żyj smacznie i zdrowo” zapewnia uczniom i nauczycielom dostęp do rzetelnych i kompletnych materiałów edukacyjnych, w skład których wchodzą plakaty, plansze, materiały dydaktyczne ze scenariuszami lekcji, dyplom dla nauczyciela oraz 5 zestawów gry edukacyjnej YEDZO. Gra nie tylko uczy zasad zdrowego żywienia poprzez zabawę, ale jest również inspiracją do tworzenia prac konkursowych oraz wydarzeń społecznych. Nauczyciele, którzy wciąż wahają się z rejestracją do programu wciąż mają szansę na darmowy zestaw edukacyjny! Każde zgłoszenie to gwarancja otrzymania darmowego zestawu oraz kolejna możliwość, by wspólnie z programem „Żyj smacznie i zdrowo” poszerzać wiedzę uczniów na temat racjonalnego komponowania posiłków i wdrażania zdrowych nawyków od najmłodszych lat. Rejestracji do programu oraz zgłoszeń konkursowych należy dokonywać na stronie www.zyjsmacznieizdrowo.pl.

WINIARY to marka, która od 70 lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić domowy posiłek. Na stronie www.winiary.pl nowoczesne panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011 oraz 2012 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

Załączniki

Poznaj nasze propozycje pełne pomysłów, inspiracji, a jednocześnie tradycyjnego smaku: