Biuro prasowe

Znamy zwycięzców konkursu ,,Żyj smacznie i zdrowo''!

Kategoria : 
    Podziel się na:
Kategoria :
    Podziel się na: 

Znamy zwycięzców konkursu ,,Żyj smacznie i zdrowo''!

14 maja zakończył się konkurs główny 8. edycji Programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjalnych razem ze swoimi uczniami mieli przygotować specjalne wydarzenie, nawiązujące do zdrowego stylu życia. Nagrodą główną konkursu jest bon podarunkowy na sprzęt sportowy, gadżety Programu „Żyj smacznie i zdrowo” oraz finał  organizowany w zwycięskich szkołach, które uświetni obecność znanego youtubera – Sheo!

18 maja odbyły się obrady jury konkursu „Yedzo Go!” podczas których wyłonione zostały zwycięskie klasy 8. edycji Programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Już w czerwcu zostaną zorganizowane w poszczególnych szkołach finały połączone ze specjalnym wydarzeniem Yedzo Show. W tej edycji konkursu zadaniem zgłoszonych do programu klas było zorganizowanie i przeprowadzenie relacji z wydarzenia społecznego nawiązującego idei Programu, a także specjalnie przygotowanej na potrzeby Programu gry edukacyjnej YEDZO. Aby praca została uznana za konkursową należało także wziąć udział w jednym z trzech konkursów z cyklu „Smaczny i zdrowy posiłek” polegających na zaprojektowaniu Autorskiej Karty Dania do gry. – mówi Katarzyna Zadka, dietetyk i ekspert programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Jury oceniało w pierwszej kolejności jakoś nadesłanego zgłoszenia oraz zgodność z założonym regulaminem. Głównym kryterium w ocenie stanowiło pomysłowość i oryginalność zorganizowanych Wydarzeń Społecznych oraz widoczne powiązanie z jedną z trzech kart wydarzeń z gry Yedzo – Bieg uliczny, Klasówka oraz Impreza. Dodatkowo punktowane były zgłoszenia, w których relacja została zamieszczona w mediach internetowych, na stronie szkoły lub w jej mediach społecznościowych, bądź instytucji lokalnych. Nagrodami dla szkół w konkursie YEDZO Go jest bon na sprzęt sportowy na kwotę 15 000 zł, laptop, gadżety oraz zorganizowany przez Zespół Programu finał Programu z wieloma atrakcjami oraz wizytą ambasadora programu Sheo.

Najlepsi z najlepszych

Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ wybrać mogli jedynie 5 najlepszych klas. Wszystkie prace konkursowe zaskakiwały pomysłowością oraz kreatywnością. - Cieszymy się, że tak dużo szkół wzięło udział w naszym konkursie, widać było, że zorganizowanie wydarzenia sprawiało wiele frajdy uczniom, ale też nauczycielom. - mówi ekspert programu Katarzyna Zadka. Wśród wygranych szkół są: Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Bpa. F. Jaczewskiego w Górkach - Grubakach, Zespół Oświatowy w Wiśniewie, Szkoła Podstawowa w Srocku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za cały wysiłek włożony w przygotowanie prac konkursowych. To właśnie dzięki takiemu zaangażowaniu program „Żyj smacznie i zdrowo” rocznie dociera do około 100 000 uczniów z całej Polski. Dzięki profesjonalnie przygotowanym materiałom edukacyjnym dzieci i młodzież otrzymują informację na temat prawidłowego żywienia, wartości odżywczych produktów, a także o idei niemarnowania jedzenia.

WINIARY to marka, która od 70 lat jest gwarancją sukcesu w kuchni. Jej produkty inspirują nowoczesne panie domu do przygotowywania najsmaczniejszych potraw dla całej rodziny. Zupy, buliony, sosy, Pomysły na…, dania instant, majonezy, przyprawy, galaretki, kisiele czy budynie – w sumie ponad 230 różnych wyrobów kulinarnych WINIARY, które pozwalają w szybki i prosty sposób przyrządzić domowy posiłek. Na stronie www.winiary.pl nowoczesne panie domu znajdą przepisy oraz inspiracje kulinarne na każdy dzień. Produkty marki WINIARY rokrocznie zdobywają liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i detalistów. W 2011 oraz 2012 roku redakcja „Rzeczpospolitej” przyznała marce WINIARY prestiżowy tytuł Najmocniejszej Marki Roku.

Załączniki

Poznaj nasze propozycje pełne pomysłów, inspiracji, a jednocześnie tradycyjnego smaku: